Novinky
28.02.2020
A je to tady :-)
Milí návštěvníci a zákazníci,  před časem jsem oznamovala, že se stránky pomalu přejmenují na obchůdek u lištičky Vlaďky. Je to změna, kterou jsem ... číst celé
29.11.2019
Nové logo
Milí návštěvníci a zákazníci,  možná jste si všimli změny loga v levé horní části stránek, tak vám jdu vysvětlit, co se bude dít. :-)   P... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Nejčastější otázky
  3. Čím psát na překližku

Broušená překližka je úžasný materiál a jeho popisovánínení potřeba se bát. 

Ve skutečnosti se na ni píše a kreslí téměř stejně jako na běžný papír, ale díky dřevěným vláknům je potřeba použít konkrétní pisadla.

1. Mě se nejvíce osvědčilo psaní klasickou propiskou. Dnes to není žádná věda. Lze je sehnat všude a ve všech možných barvách. 

2. Druhá metoda, která je fajn, jsou gelové tužky. Ale tady pozor. Musí být kvalitní. Levné gelovky moc gelové nejsou a ty se rozpíjejí a vpíjejí právě do těch dřevěných vláken, jak píšu výše, a písmo pak nevypadá hezky. 

3. Třetí varianta je psaní obyčejnou tužkou. Nejlépe tužkou s trvdostí č. 1 (nejměkčí). Jediný problém je pak ten, že se při dotyku může rozmazávat a proto je potřeba výrobek následně přelakovat. Na druhou stranu tužka a její barva se ke dřevu krásně hodí. :-)

4. Nakonec jsem zjistila, že psát na překližku lze i běžnými fixami. Ale je to risk. Někdy se rozpíjí, někdy ne. Čím to je, jsem nezjistila. Možná povahou dřeva? Prostě to chce na kousku překližky raději vyzkoušet. 
(Ale na vybarvování překližky je fixa úplně supr. Používám ji nejraději, protože nemusím vyndávat hromadu barev, špinit si ruce, štětce a vůbec to všechno okolo, co je potřeba při barvení). Nejraději fixami vymalovávám mandaly...

5. A poslední varianta, která mě napadla, je vypalovačka. Není to vyloženě o psaní na překližku, ale spíš o jejím vypalování, ale je to také možnost.
Jediná nevýhoda vypalovačky je ta, že se může někdy seknout, když přejíždíte vlákna dřeva. Plynulý pohyb je potřeba se naučit, jinak vznikají zádrhele, které jsou opravdu vidět...

A v neposlední řadě Vás odkážu na článek, kde jsem sepsala malý fotonávod a ukázky, čím na přeližku psát. Sami uvidíte, co se Vám líbí víc. :-)

Nejsem plátce DPH

Kontakty

Sídlo firmy:
Obránců míru 146/27
533 12  Chvaletice

E-mail: drevenyobchudek@email.cz
Tel: +420 736 445 134
Web: www.drevenyobchudek.cz

 

V případě potřeby mě můžete kontaktovat :-)...
Logo
Vlaďka Lišková
Vlaďka Lišková
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.