Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. NÁVODY
  4. Dekorování a popis překližky
13.06.2021
NÁVODY

Dekorování a popis překližky

Tak začneme lepidlem... Za ty roky, co pracuji s laserem a tvořím pomůcky a dekorace jsem zkusila více druhů lepidel a lepicích pásek. Co mohu osobně říct je, že nejlepší lepidlo je Herkules a jemu podobné. 

Rozhodně nepoužívejte lepidla z tavné pistole. Je to ztráta času. Brzy se lepidlo začne odlepovat, nehledě na to i nehezky vypadá. 

Co ještě můžete použít, jsou tzv. vteřinová lepidla. Zasychají rychle, ale strašně smrdí a práce s nimi není vhodná pro děti a ani nesplňují požadavky pro lepení hraček a pomůcek pro děti. 

 

Dekorování a kolorování

K dekorování a kolorování lze používat různé druhy barev. 

Pro dětské výrobky jsou nejvhodnější tzv. akrylové barvy. Jsou zdravotně nezávadné a jsou vhodné i pro dětské hračky, nebo kontaktu s potravinami. 

Dále různé oleje jako. např. OSMO. Také jsem je zkoušela, ale jejich cena je dost vysoká na to, abyste měli doma dost plechovek jen pro dekorování drobných pomůcek z mého obchůdku. 

Fixy - to jsou skvělé pomůcky pro dekorování. Můžou s nimi tvořit i děti. Barev fixů lze sehnat nepřeberně. Takže jestli chcete nechat tvořit své děti, jsou ideální. Jen potom můžou být, jemně řečeno, špinaví až za ušima. 

Pastelky - i jimi se na překližku skvěle nanáší barva. Samozřejmě bude výsledek tzv. pastekový. Takže nerovnoměrně barevný a sytý, ale pro tvorbu dětí to nemá vliv. 

Mořidla - prodávají se různé odstíny a druhy. Já se setkala s lihovými a vodovými, kdy jste si sami mohli rozmíchat prášek ze sáčku s vodou a mořidlo bylo hotové. 
Nevýhodou trhu je, že lihová mořidla jsou obvykle prodávána jen v odstínech dřeva. Prostě různé odstíny hnědé barvy. 
Já v obchůdku nabízím mořidla barevná v malých baleních, vhodných právě pro dekorování pomůcek. 

K dekorování můžete používat i další techniky, jako např.dekoupage (česky dekupáž, nebo-li ubrousková technika), lepení různých glitrů a flitrů, nebo drceného skla .

 

Popisování překližky

Popisovat překližku lze také různými způsoby. Nekteré jsou lepší, jiné ne. 

Mě se nejvíce osvědčila buď obyčejná propiska, nebo tužka. Nerozpíjí se. Tužka se musí ale ještě přelakovat, protože používáním se tzv. ohmatává a rozmazává. 

Dále používám různé fixy, gelovky, popisovače ap. Je potřeba každý druh vyzkoušet. Některé fixy se mi třeba vůbec nerozpíjí, jiné ano. To samé je i s gelovkami. Zde je lepší použít ty dražší, které mají hustší strukturu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli