Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. PŘEDSTAVUJI VÁM... :-)
  4. Filcové a magnetické kreativní panely

Filcové a magnetické kreativní panely

Už před třemi lety jsem začala flirtovat s technologií sublimačního tisku. Bohužel, jak se později ukázalo, nebyla ta správná chvíle na pořízení tiskárny pro sublimační tisk, protože technologie nebyla ještě tak vyspělá. Tisk se špinil a tvořilo se mi v dílně více tzv. zmetků, než pořádných výrobků. Proto jsem se tiskárny vzdala a dál pokračovala jen s prací na laseru.

Ale díky nové technologii doplňování inkoustů tzv. tankovým systémem jako má např. Epson se stal sublimační tisk mnohem dostupnější a snazší pro malé živnostníky, jako jsem já.

 

A tak jsem s ním zde znovu.

 

Dle zkušeností z doby minulé jsem nejdříve začala s potiskemtextilu a filcu ze 100% polyesteru. Tato látka je pro sublimační tisk jako dělaná. Co na ni vytisknete, to drží jako čert.

Ale zároveň jsem brouzdáním na internetu v době dovolené narazila na magnetické folie. Ano, tisk na tento materiál není úplně snadný. Není to totiž polyester a nezvládne odolat velkým teplotám. Ale to bych nebyla já , abych to vzdala hned na začátku a začala jsem koumat při jaké teplotě lze ještě sublimovat a jakou teplotu guma a horní bílá vrstva folie ještě snese a hurrrrrá , přišla jsem na to. 

 

A tak mohli vzniknoutpanely nejen filcové, ale i ty zmagnetické folie, které můžete využít v kuchyni, když vaříte a potřebujete zabavit děti, nebo pořízením tabule buď z kovové folie, kterou nabízím v obchůdku a tu jim nalepit v pokojíčku na stěnu, dveře u skříně apod., nebo třeba já v minulosti využila tzv. plech pod kamna, na kterém magnety skvěle drží, i ty z magnetické folie. 

 

Na následujících fotografiích můžte vidět, jaké jsou barevné rozdíly mezifilcovým panelem a panelem z magnetické folie. Ano ty na magnetické folii nejsou tak syté. Je to dáno výrobou. Prostě ta barva na folii tolik nevynikne, ale kdybych použila jinou technologii, která se nabízela, nebyla by barva stálá. Při namočení by se rozpíjela. To u této varianty výroby nehrozí.

 

 

Tak a teď se ještě vrhnu na technologii potisku dřeva pomocí sublimace.
Ale o tom zase až příště. 

Přeji vám příjemné dny.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Nejsem plátce DPH

 

 

V případě potřeby mě můžete kontaktovat :-)...
Logo
Obchůdek u lištičky Vlaďky
9:00 - 19:00 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz